Masaże

masaze

Fizykoterapia

fizykoterapia

Relaks

relaks

Magnetoterapia

pole magnetyczneMagnetoterapia to metoda fizykoterapeutyczna, która polega na oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Stosowana jest w celu usuwania głębokiego bólu, skurczy mięśni, artretyzmu i innych dolegliwości.

  Działanie pola magnetycznego:
 • działanie przeciwbólowe
 • działanie przeciwzapalne
 • przyspieszenie proces wzrostu kostnego
 • przyspieszenie proces regeneracji tkanek miękkich
 • mobilizacja mikrokrążenia
 • działanie przeciwobrzękowe
 • wpływ na wolne rodniki tlenowe
 • działanie immunostymulacyjne
 • zwiększenie wychwytywania tlenu przez tkanki

Pole magnetyczne stymuluje i usprawnia reakcje chemiczne zachodzące w organizmie, pobudza procesy oddychania komórkowego i regeneracji tkankowej, usprawnia krążenie obwodowe krwi, zwiększa nasycenie hemoglobiny tlenem, zapewnia właściwą odbudowę mikrostruktur kostnych (np. przy złamaniach), przyspiesza resorpcję krwiaków i obrzęków pourazowych, działa przeciwbólowo i przeciwzapalne, polepsza metabolizm tkanki nerwowej. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki równomiernie. Zabiegi mogą być wykonywane poprzez ubranie, bandaże, a nawet gips.

Pole magnetyczne w odpowiednim natężeniu nie wpływa ujemnie na zdrowie człowieka. Już od urodzenia działa na nas ziemskie pole magnetyczne. Wiele urządzeń domowego użytku, jak na przykład pralka czy lodówka też wytwarza pole magnetyczne. Pojawiają się nawet poglądy mówiące o tym, że brak lub osłabienie naturalnego pola magnetycznego może szkodliwie wpływać na człowieka wywołując, na przykład problemy z koncentracją i zasypianiem.

Wskazania: choroby zwyrodnieniowe, przeszczepy, bóle stawów biodrowych, rwa kulszowa, odleżyny, trudno gojące się rany i oparzenia, łuszczyca, złamania i skręcenia, urazy mięśnie, ścięgien i więzadeł, zapalenie zatok, zespół Sudecka, zaburzenia w krążeniu obwodowym.

Przeciwwskazania: cukrzyca młodocianych, ciąża, nowotwory, ciężkie choroby serca i układu krążenia, gruźlica, padaczka, nadczynność tarczycy, choroby przewodu pokarmowego z zagrożeniem krwawienia, ostre choroby infekcyjne, wszczepiony rozrusznik serca i inne implanty elektroniczne, uszkodzenia podwzgórza i przysadki mózgowej, niedoczynność nadnerczy, miastenia, miesiączka, grzybice, choroby psychiczne, nadciśnienie tętnicze, hipotonia.

Fotografie